OSMINKA

Dětská lidová muzika OSMINKA působí při ZUŠ Taussigova v Praze 8, kde se začala v roce 1999 formovat. Děti se scházejí ve třech menších skupinách rozdělených dle věku a zkušeností. Již 5. rokem má i taneční složku složenou převážně z muzikantů. Jsou tedy tzv. "tančící" muzikanti. V současnosti se počet členů ve věku od 4 - 21 let pohybuje okolo 4O.

Muzika čerpá z lidových písní různých etnografických oblastí Čech, a to především jihozápadních, středních a Chodska. Od jejího vzniku čtvrtým primášem v pořadí je dudák Jura Pavlíček, který s muzikou absolvoval mnoho festivalů, soutěží a kulturních akcí pro děti i dospělé nejen v Praze a po celé republice, ale i v cizině. Vydala již 2 CD,  Zima byla, bláto bylo a Vlaštovička lítá, v červnu tradičně pořádá folklorní festival Dětská folklorní Zahrada (letos připravuje již 16. ročník), v prosinci pak organizují Mikulášskou s nadílkou pro veřejnost.

V dnešním programu na téma Balady a romance si Osminka připravila pro diváky pásmo českých písniček, kde se ponurá baladická nálada i harmonie střídá v kontrastu s veselejší atmosférou písní o lásce. Písničky, které si Osminka do svého výstupu vybrala, pocházejí z různých koutů Čech. Jako nástupní a tentokráte i jedinou píseň s doprovodem dud si tato dudácká muzika vybrala chodskou slavnostní Ha, ty svatyj Vavřinečku.

pásmo "Balady a romance v českých lidových písničkách"  

Ha, ty sv. Vavřinečku, Vlaštovička lítá , Proč kalino v strouze stojíš, Horo, horo bramborová ,

Pase ovčák ovce

Vedoucí lidové muziky: Jana Pavlíčková

Fotogalerie: OSMINKA

/album/fotogalerie-osminka/snimek-116-jpg/ /album/fotogalerie-osminka/snimek-191-jpg/ /album/fotogalerie-osminka/snimek-228-jpg/