NOTIČKY

Dětská lidová muzika Notičky vznikla v roce 1998 v Řevnicích. Soubor, ve kterém hraje, zpívá a tančí na šedesát muzikantů ve věku 3 - 18 let, se zabývá především folklórem středních a jihozápadních Čech a Chodska. Za léta svého působení vychoval více než stovku dětí, z nichž některé nastoupily i na dráhu profesionálních hudebníků. Také dnes v něm hrají studenti konzervatoře a hudebního gymnázia.

Notičky vystupují na koncertech a festivalech v České republice, pravidelně se účastní MFF Tuchlovická pouť, MFF Zahrada, Dětské Strážnice, velikonočních a vánoční koncertů na Staroměstském náměstí v Praze. Ve svém repertoáru zůstávají věrné především středním Čechám, kde je lze vidět a slyšet například na mikulášských a vánočních koncertech a místních slavnostech, jako jsou masopustní reje či májové oslavy. Notičky hrají také v domovech důchodců, pro dětské domovy a pro tělesně postižené ve středních Čechách. Již sedm let spolupracují s občanským sdružením Náruč, pro které každoročně pořádají adventní benefiční koncert. Notičky vystupují rovněž pro Nadaci Livie a Václava Klausových a pětkrát se úspěšně zúčastnily mezinárodních hudebních festivalů World Fest v Missouri a Festival of Nations v Tennessee v USA. V roce 2008 Notičky natočily pro Českou televizi dva díly nových Zpívánek.

Mezi další mimořádné úspěchy souboru patří společné vánoční koncerty s cimbálovou muzikou Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou či spolupráce s kapelou The Tap Tap Orchestra složenou ze studentů Jedličkova ústavu v Praze.

Na dnešní Setkání muzik si Notičky připravily premiérové pásmo "Balada pro banditu". V létě Notičky sehrály s velkým ohlasem s divadelními ochotníky a muzikanty celé divadelní představení a to je motivovalo sestavit krátké pásmo pro dnešní den. Hudbu složil Jan Martínek a choreografie se ujala letitá tanečnice souboru Gaudeamus Marie Brennerová.

Jak se jim jejich premiéra povede, posuďte sami.

Vedoucí lidové muziky: Lenka Kolářová

Fotogalerie: Dětská lidová muzika Notičky

/album/fotogalerie-detska-lidova-muzika-noticky/foto-jpg/ /album/fotogalerie-detska-lidova-muzika-noticky/s036839-jpg/