Tisková zpráva k Setkání lidových muzik v roce 2014

01.10.2014 23:59

TISKOVÁ ZPRÁVA 27. 9. 2014

Srdečně zveme všechny příznivce lidové hudby 31. ročník hudebního folklorního festivalu "Setkání lidových muzik" a jubilejní 10. ročníku Setkání dětských lidových muzik. Festival se koná tradičně po dušičkách ve dnech 7.11 - 8. 11. 2014. Náš festival si získal prestiž pro krásu hudebního muzicírování napříč generací nejenom pražských muzik, ale i přespolních a zahraničních. Letošním tématem jsou "Balady a romance" pro oba dny Setkání.

Letos přijedou muziky z Prahy - Kolíček, Kytice, Melodika, Mladá hudecká muzika, Modřenec, Osminka, Cimbálová muzika Jiřího Janouška, Gaudeamus, Slovácký krúžek, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila, Kyčera a Notičky z Řevnic, Mladí Bruštíci ze Strání a Ohnica z Uherského Hradiště.

Hostem bude populární a nezapomenutelná zpěvačka Valašských balad Vlasta Grycová ze Strání a Ľudová hudba Stanislava Baláža z Raslavic - Východní Slovensko.

Zveme vás také na tradiční lidovou kasací zábavu, kde si každý může nechat zahrát a zazpívat tu svoji, nebo si zatancovat verbuňk, kolečka, polku, valčík, čardáš či karičky. Jen to chce přijít a pobýt. 

Záštitu nad Setkáním převzali MČ Praha 18 a PRAHA 1 a pan Radim Uzel tajemník SPRSV. 

Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení Kytice, Folklorní sdružení České republiky, MČ Praha 1, za spolupráce s Městskou knihovnou Praha, PVA EXPO Praha.

Setkání se uskuteční za finančního přispění Magistrátu hl. m. Prahy, MČ Praha 18, MČ Praha 1.

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že se vám bude mezi mladými, staršími i dříve narozenými muzikanty a zpěváky líbit. Aktuální informace o festivalu najdete na www.muziky.cz; www.folklornisdruzeni.cz/festivaly

Zpět