Představujeme hosta Setkání lidových muzik - CM KYČERA

04.11.2019 16:54

CM KYČERA

Letos čerstvě dvacetiletá cimbálová muzika Kyčera vznikla v roce 1999. Základní kámen položili studenti z Valašska, kterým v Praze chyběly písničky z jejich rodného kraje. Během dvou desítek let fungování muziky se několikrát obměnilo její složení a rozšířil repertoár. Ten tvoří z především písně z Valašska, okrajově také ze Slovácka, nebo sousedního Slovenska. Od začátku své činnosti je muzika pod křídly vršovického Sokola. Kyčera od svého vzniku spolupracuje s folklorním souborem Krušpánek a nyní také s Folklorním souborem Mateník.

Muzika vystupuje na folklorních festivalech jako jsou Vsetínský krpec, Mělnický vrkoč, Tuchlovická pouť, Moravský ples, Setkání lidových muzik aj. Navštěvuje i festivaly v zahraničí. Takto muzika zavítala například do Francie, Anglie, Maďarska, Makedonie, Chorvatska, na Ukrajinu, do Rakouska nebo Walesu. Letos muzikanti navštívili společně se souborem Mateník Čínu a Indonésii.

Cimbálová muzika Kyčera pořádá každou první středu v měsíci besedu u cimbálu (tradičně ve vršovické sokolovně).

Minulý měsíc Kyčera oslavila dvacáté výročí od svého vzniku. K tomuto jubileu si muzikanti také nadělili své první CD (domluvit se - doplnit na místě, že je k dostání na Setkání muzik – dle situace u muziky, nebo před vystoupením ve foyer).

 

 

Zpět