Pozvání na Setkání lidových muzik v Praze

06.11.2019 21:00
Vážení přátelé folkloru,
 
ani v listopadu neumlkají lidové písničky a muzika. K pravidelným podzimním akcím, které se pořádají již 36 let, patří pražský hudební festival „Setkání lidových muzik“.
 
Také lidových písniček nám zanechali naši předkové nepřeberné množství, a tak se muzicíruje a zpívá každým rokem na jiné téma. Pro letošek bylo vybráno téma "Lidová písnička do srdce cestička". Společně se podíváme jak, kde a čím se v některých regionech a v určité časové životní ose dovádělo při různých životných událostech. Dovíme se, jak jsme bavili, zpívali, vzpomínali, či řešili životní peripetie.

Jak si zpívali rusínští paribci (mládenci) na východním Slovensku, děvčata z Kokavy na středním Slovensku, nebo chlapi na Slovácku, ogaři na Valašsku, anebo starší generace v jihozápadních a středních Čechách se dovíte, když navštívíte Setkání lidových muzik.

V pátek 8.11.2019 od 17:00 do 21:00 hod. proběhne XV. setkání dětských lidových muzik. Bude se konat v Salesiánském divadle v Kobylisích (Kobyliské náměstí 1, Praha 8). V programu vystoupí: DFS Kytice (Praha);  Kolíček (Praha 2); Modřenec (Praha 4); Lísteček (Nové Strašecí), Mladá hudecká (Praha 8); Kytička (Praha 8); Hájiček (Praha 4); Ladův národopisný soubor (Hrusice) a Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje (Plzeň).

V sobotu 9. listopadu 2019 se uskuteční XXXVI. setkání lidových muzik, a to od 17:00 do 22:00 hodin. Program proběhne v Městské knihovně, na Mariánském náměstí 1 (Praha 1). V Městské knihovně, budou vyhrávat, zpívat a tančit: Kantar (Praha); Malá česká muzika Jiřího Pospíšila (Praha); Slovácký krúžek v Praze;  Gaudeamus VŠE (Praha); CM Trnka (Trhový Štěpánov); CM Kyčera (Praha); Šarvanci (Praha); CM Mladí Brušríci (Strání).

Od 20:00 do 22:00 hodin pak proběhne kasací lidová zábava, kde si každý může nechat zahrát a zazpívat tu svoji, nebo si zatancovat verbuňk, sedláckou, vrtěnou, kolečka, polku, valčík, čardáš či karičky. Vstupné: 150 Kč, zlevněné 100 Kč (senioři, občané Prahy 1, studenti, děti).
Zpět